You are here:  / Hobby / Loty Wrocław Liverpool / Spływ Czarną Hańczą / Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem

Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem

Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem
2 votes, 4.00 avg. rating (80% score)

Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem (7)„Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem” będą wypoczynkiem, w trakcie którego będziemy mogli zapoznać się nie tylko z cudowną przyrodą Borów, ale także niezwykłą historią regionu.
Patronką Tucholi, miasta położonego w rejonie Borów, jest święta Małgorzata. Legenda głosi, że uchroniła ona miasto i jego mieszkańców podczas oblężenia Tucholi. Ukazała się wtedy obrońcom i nakazała ich rzucać we wrogów chlebem. Najeźdźcy odstąpili od oblężenia, ponieważ byli dzięki temu pomysłowi przekonani o sile mieszkańców i ich ogromnych zapasach.
To, co sprawi, że „Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem” będą ekscytującym przeżyciem, to związek Tucholi z bitwą pod Grunwaldem. Dwa nagie miecze, które zostały podarowane Królowi Polskiemu pochodziły właśnie stąd! Tutaj też 5 lipca 1410 roku polskie wojsko zaatakowało gromadzące się w okolicach zamku siły krzyżackie i w wyniku ataku rozbiło je i uniemożliwiło ponowną koncentrację.
Urlop pod hasłem „Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem” pozwoli całej rodzinie zapoznać się z pasjonującą historią regionu i Polski.

Podobne wpisy o podróżach:

Slowa kluczowe: Minikoparka Gorlice, glutamina katowice, kostka fakturowana producent, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, redox extreme efekty, ra nails lakier hybrydowy, elwix torba, Gniewiński portal, zeltiq Warszawa, blog początkującego elektronika, Usuwanie owłosienia żary