You are here:  / Parking lotnisko Balice / Sala Weselna Żywiec / Turystyka / Archipelag Lamu

Archipelag Lamu

Archipelag Lamu
1 vote, 2.00 avg. rating (60% score)

wycieczka-do-japonii-3Lamu to jedno z najstarszych zamieszkanych miast Kenii. Lamu to także nazwa archipelagu, gdzie są przepiękne plaże, cudownego turkusowego koloru woda i bajecznie kolorowe odgradzające archipelag od głębin oceanu Indyjskiego rafy koralowe, a także kamienne miasta, w których ściany domów zbudowane są z korali.
Z Nairobi samolotem leci się na Lamu niepełną godzinę. Większość hoteli na wyspach ma łączność z lotniskiem w cenie pobytu.
W te strony najlepiej wybrać się od października do marca, bo właśnie w tym czasie jest najprzyjemniej i tropikalne temperatury łagodzi delikatny wiatr KASKAZI.
W archipelagu znajduje się siedem większych i kilkanaście mniejszych wysepek oddzielonymi od lądu kanałami i namorzynami. Na wyspie PATE warto zobaczyć ruiny pełne tajemniczych grobowców, ruin meczetów i domów. Na wyspie MANDA jest wymarłe (na skutek braku słodkiej wody)kamienne miasto Takwa, a na KIWAYU są rezerwaty (Dodori i Boni), gdzie można spotkać gepardy, lwy, bawoły słonie i małpy.

Podobne wpisy o podróżach:

Slowa kluczowe: Fotoprzekaźnik przeciwsobny, etykiety inspekcyjne na zamówienie, Szamba Betonowe Lesko, GAP Fakturowy BMW, certyfikat flange fitter, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, zerwany triceps, kubota l3200 cena, kostka fakturowana producent, blog początkującego elektronika, Tynk silikonowy Lakma